Bahçe ve Zirai İlaçlama

Bilindiği üzere bahçe ilaçlama hizmetleri ve zirai ilaçlama hizmetleri genel olarak ziraat mühendislerinin vermiş olduğu raporlar doğrultusunda uygulanan ilaçlamalardır. Bahçe ilaçlama hizmetinde uygulanacak işlem , bahçenin bulunuğu alanda bulunan zararlılarla yapılan ilaçlama hizmetidir . Buna örnek olarak sinek , kene , karınca , örümcek , fare ilaçlamarı gibi. Ortamdaki zararlılara karşı yapılan mücadeledir. Bu mücadelede hem insan hayatı için , hemde çevre ve doğadaki canlı hayat için önemli bir ilaçlama mücadelesi verilmiş olunur.

Zirai ilaçlama hizmeti ise bitkiler için özlelikle yapılan bir ilaçlama hizmetidir. Bunun için muhakkak bir uzman ziraat mühendisinin vermiş olduğu raporlar göz önüne alınarak ilaçlama yapılmadır. Her bitkinin kendi bünyesinde bulunabilecek zararlılara ve hastalıklara karşı belli dönemlerde periyodik olarak ilaçlanması gerekmektedir. Bu ilaçlama tamamen zirai ilaçlama hizmetine girer ve zirai ilaç kullanmak gerekir. Firmamız ankara  bahçe  ilaçlama  hizmetlerini  sağlıklı ve  profesyonel  bir şekilde  siz değerli  müşterilerimize  sunmaktadır. 

 

BAHÇE İLAÇLAMALARI  DÖNEMLERE  GÖRE  YILLIK  PROGRAM  DAHİLİNDE  UYGULANMAKTADIR.  UYGULANAN İLAÇLAMA  YÖNTEMLERİ 

  • BORDO  BULAMACI İLAÇLAMASI  : KASIM AYLARI İÇERSİNDE UYGULANAN BİTKİLERİN KIŞA  DAHA DAYANIKLI  GİRMESİNİ SAĞLAYAN , FUNGUS VİRÜS BAKTERİ GİBİ ZARARLILARA KARŞI YAPILAN İLAÇLAMADIR. 
  • KIŞLIK YAĞ UYGULAMASI : GENELDE ŞUBAT SONU MART  BAŞI  GİBİ  UYGULANAN VE  BORDO BULAMACI  İLE  BİRLİKTE  YAPILAN ,  BİTKİLERİN ÜZERİNDE  BÖCEK YUMURTALARI LARVA BENZERİ ZARARLILARI ÖLDÜRMEK İÇİN UYGULANAN İLAÇLAMADIR. 
  • İNSEKTİSİT  BÖCEK İLAÇLAMASI :  ÇİÇEKLENME  SONRASI  BİTKİ VE AĞAÇLARDA  OLUŞAN ZARAR VEREN  YAPRAK BİTLERİ , KABUKLU  BİTLER ,  KIRMIZI ÖRÜMCEK , NEMATOD , AKARLAR VE  BEYAZ SİNEKLERE KARŞI UYGULANAN İLAÇLAMALARDIR.  BAHAR VE  YAZ  DÖNEMLERİNDE SENEDE ORTALAMA   3 -  4  DEFA HAŞERE  YOĞUNLUĞUNA  GÖRE UYGULANIR. 
  • FUNGUSİT İLAÇLAMA :    AĞAÇLARIN VE  BİTKİLERİN ÜZERLERİNDEKİ  MANTAR BAKTERİ VİRÜSLER İÇİN  UYGULANAN ,  ÖZELİKLE  BİKİLERDE  AĞAÇLARDA YAPRAKLARDA  OLUŞAN  KÜLLEME , YAPRAK BÜKEN , KURUMA , BİTKİ KANSERLERİ GİBİ   HASTLALIKLARI YOK ETMEK  AMACI İLE  İNSEKTİSİT  GENEL  BÖCEK İLAÇLAMASI  İLE  BİRLİKTE SENEDE  3-4 DEFA  AĞAÇLARIN BİTKİLERİN DURUMUNA  GÖRE  UYGULANIR. 

 

ankara zirai ilaçlama hizmetleri 

 

Yukarı çık