İlaçlama Yöntemleri Fiyatları

FİRMAMIZ SİZ DEĞERLİ MÜŞTERLİLERİNE İLAÇLAMA VE DEZENFEKSİYON HİZMETLERİNDE EN EKONOMİK FİYATLARI SUNMAKTADIR. FİYATLAR ALANLARIN BÜYÜKLÜĞÜ VE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİNE GÖRE DEĞİŞEBİLMEKTE OLUP ,  GEREKLİ NET FİYATLARI İLGİLİ BİRİMLERİMİZDEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ ...

 

1.KOKULU İLAÇLAMA

 

Haşerelerin yoğun olarak görüldüğü yerlerde kokulu ilaçlama yapılmalıdır.Kokulu ilaçlama sıvı şekilde püskürtme yöntemiyle yapılmaktadır.Örneğin;Hamamböcekleri kapsüller halinde ürerler ve her bir kapsülde 35-40 adet yavru bulunur.Yılda 8-10 defa yumurtlarla dişi ergin hamamböcekleri öldükleri zaman bile yumurta bırakırlar.Bu nedenle haşereleri yoğun olduğu alanlarda etkili bir ilaçlamanın yapılması gerekmektedir.Kokulu ilaçlamada kısa zaman içinde sonuç alınır.Bu ilaçlamada mekanınızı en az 12 saat terk etmeniz gerekmektedir.Bu ilaçlama sırasında ilaçlanan alanda bulunmayınız.İlaçlama bittikten birkaç saat sonra mekanınızı havalandırarak günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

 

 • Kokulu ilaçlama çok etkili bir ilaçlama şeklidir.

 • Kokulu ilaçlama yapılan mekanda donanımlı ekiplerimiz dışında hiç bir canlının bulunmaması gerekmektedir. Çünkü, kokulu ilaçlama insan sağlığı açısından çok     sakıncalıdır.

 • Kokulu İlaçlama yapılandıktan sonra mekandaki tüm kapı ve pencereler ortalama iki saat süresince kapalı tutulmalıdır. Bunun sebebi ilacın etkisini korumasıdır.

 • Kokulu ilaçlama işlemleri tamamlandıktan sonra mekan en az 1 saat süresince havalandırılmalıdır. Bu süre bitimine kadar aynı şekilde mekana canlı girmemelidir.

 • Kokulu ilaçlama yapılan alandaki tüm gıda malzemeleri, tabak, çatal, bıçak vb. kapalı bir yerde saklanmalıdır.

2. KOKUSUZ İLAÇLAMA

 

Kokusuz ilaçlama sıvı şekilde püskürtme yöntemiyle yapılmaktadır.Bu ilaçlamada mekanınızdan ayrılmanıza,mekanınızı kapatmanıza gerek yoktur.Günün herhangi bir saatinde çalıştığınız zamanda bile yapılabilir.
 

 • Kokusuz ilaçlama yapılan yerlerde bulunduğunuz mekanı terk etmeniz gerekmez.

 • Kokusuz ilaçlama sıvı püskürtme şeklinde uygulanmaktadır.

 • Kokusuz ilaçlama, ofislerinizde çalışma saatlerinizde de uygulanabilir.

 • Kokusuz ilaçlama isminin aksine etkili bir ilaçlama yöntemidir.

 • Kokusuz ilaçlama insanların toplu kullanım alanlarında uygulanacak en doğru ilaçlama yöntemlerinin başında gelmektedir.

 • Kokusuz ilaçlama, temasa duyarlı bir ilaçlama şeklidir. İlaçlanan yerler hemen temizlenmemelidir.3. JEL İLAÇLAMA

Jel ilaçlamada; ilacı yiyen haşere yuvasına döner ve orada ölür diğer böcekler bu ölüden beslenirler.Böylece o böceğin ölüsünü yiyen böceklerde ölür ve zincirleme olarak devam eder.Bu ilaçlama şekli 2000 yılından itibaren ülkemizde kullanılmaya başlandı.Uzun süre etkilidir.Özellikle hamamböcekleri üzerinde oldukça etkili olan bir ilaçlama şeklidir.Çevre ve insan için sağlıklı bir yöntemdir. İnsanların bulunduğu yerlerde ortamı boşaltmadan kolayca yapılan bir yöntem olup ,jel şırıngasıyla haşerelerin çıkabileceği önemli yerlere 0.3 gr ağırlığında jel damlacıklar bırakılır . Haşereler için çekici özellik taşıyan bu damlacıklar , haşereler tarafından sindirilmesiyle haşerelere bir kaç saat içinde ölümcül etki yapar , aynı zamanda o yemi yiyen haşere yuvasına döndüğünde kendisine temas eden diğer haşereleri de bulaşıcı bir hastalık gibi zehirlemiş olur. Bir damla jel 100 tane hamamböceğini öldürebilir.
 

 • Jel ilacın rahatsız edici bir kokusu yoktur.

 • Jel ilaçlama yapılan yerlerde ilaçlama sonrasında temizliğe gerek yoktur.

 • Jel ilacı yiyen hamamböcekleri hemen ölmezler. Yuvalarına döndükten bir süre sonra ölürler. Ölen hamam böceğini yiyen diğer hamamböcekleri             de jel ilaçtan aynı şekilde etkilenerek ölürler.

 • Jel ilaçlama işlemleri yapılırken kapı ve pencereleri kapatmaya gerek yoktur.

4. ULV İLAÇLAMA YÖNTEMİ

 

 

Elektrikli ULV , soğuk sisleme makineleri ile ortamda ilaç 0.03 mm çapındaki damlacıklar halinde püskürtülerek haşerelerin girebileceği ve yaşamış olduğu her yere ,yuvalarına ilaç temas etmiş olur. Çok etkili bir yöntemdir. Genel olarak ULV yapılan kapalı alanın tamamı ilaçlanmış olur. Bu ilaçlama yönteminde daha çok kokulu ilaç tercih edilir. Bu yöntem daha çok pire , tahtakurusu ve uçan haşerelere karşı uygulanır.

 

 

 

 

 

  

 

Yukarı çık